خدمات های ما

شیرازه و نواردوزی انواع فرش

شیرازه زنی و نوار دوزی کنار فرش های قدیمی و خراب شده

به 2 صورت انجام میشود
1- اسفاده ازپشم برای فرشهای با کیفیت پائین تر نسبت به فرش های ابریشم گل ابریشم و چله ابریشم
2- استفاده از الیاف مرینوس برای فرشهای ابریشم گل ابریشم و چله ابریشم

ترمیم و رفع سوختگی فرش

ترمیم و رفع سوختگی فرش و قالی در قالیشویی کارگر

با نیروی متخصص

خاک گیری فرش

یکی از اصول مهم در نگهداری فرش دستبافت خاک گیری است که هر 3 الی 4  سال می بایست خاک گیری انجام شود

در غیر این صورت به مرور زمان باعث مستهلک شدن فرش خواهد شد .شرکت قالیشویی سفید برفی با دستگاه مخصوص خاک گیری این مهم را انجام میدهد .

ترمیم بید خوردگی فرش

ترمیم بید خوردگی و بید زدگی فرش و خوردگی فرش توسط حشرات

متخصصین ما این مشکلات را رفع میکنند

پرداخت فرش یا موگیری

رفتن مو يا ساير الياف اضافی از پرز پس از بافت هر رج قالی. در برخی نقاط ايران، مثلاً آران و بيدگل كاشان،

سركش كردن با انگشتان دست انجام می شود كه اين كار به سلامت بافندگان آسيب می زند و بهتر است به وسيله سركش انجام شود.
در واقع روح به کالبد فرش باز می گردد . بخصوص د رفرشهایی نطیر گبه و … گرفتن مو يا ساير الياف اضافی از پرز پس از بافت هر رج قالی. در برخی نقاط ايران، مثلاً آران و بيدگل كاشان، سركش كردن با انگشتان دست انجام می شود كه اين كار به سلامت بافندگان آسيب می زند و بهتر است به وسيله سركش انجام شودسركش كردن افزون بر گرفتن الياف اضافی از پرز موجب می شود تا گر ه ها از پشت نيز صاف و يكنواخت شود و مقدار واقعی ارتفاع پرز كاملاً مشخص گردد و خواب فرش در سطح آن يكنواخت جلوه كند .

نکات آموزشی

تار و پود فرش های فانتزی از الیاف درهم تنیده که از جنس کرک تشکیل شده، ساخته است. برای مراقبت مناسب از فرش­ فانتزی باید با یک برنامه منظم آن را جارو و شامپو فرش بکشید تا به بهترین شکل نگه­داری شود.

جاروبرقی خود را در جهت مناسب خواب فرش­ فانتزی قرار دهید. استفاده از جاروبرقی ه­ایی که برس ضربه زننده با یک برنامه منظم و متعادل داشته باشد مؤثرتر است. این تضمین می­ کند که شما میتوانید هم خاک­ های سطحی و هم خاک ­های لابلای خواب فرش را بگیرید. جارو برقی را سه یا چهاربار روی هر نقطه قرار دهید.

برای برس کشیدن فرش­ فانتیزی از برس فرش استفاده کنید تا آشغال­ های جارو نشده و خاک­ هایی که بار اول گرفته نشده است را ازبین ببرید. برای جلوگیری از آسیب به فرش برس را خیلی زیاد فشار ندهید.

بعد از اینکه تمام فرش را برس کشیدید برای برداشتن کثیفی­ های باقیمانده دوباره جاروبرقی بکشید. در این زمان حاشیه فرش را بلند کنید تا بافت فرش حفظ شود.

رفوکاری فرش و قالی

رفوگری هنری است که بعداز هنر قالی بافی به وجود آمده و محرک ایجاد آن نیز احتیاج بوده است زیرا هر فرش امکان دارد در معرض فساد قرار بگیرد و به مرور زمان آسیب ببیند

بنابراین تا زمانی که در سالن و خانه ها فرش وجود دارد هنر رفوگری نیز باقی خواهد ماند، در حقیقت می توان گفت که هنر رفوگری مکمل هنر فرشبافی است.
نام اولین کسی که مبادرت به رفوگری کرده است مثل نام اغلب سازندگان، ناشناس وگمنام مانده است. این نیک مرد هر کسی بوده گمنام زیسته و گمنام نیز مرده است بدون اینکه خود بداند که به عالم فرش چه خدمت ذی قیمتی عرضه کرده است و چه بسا هنرمندانی که بعد از بنا نهادن زیر بنای هنر خود از دنیا رفته اند ودر حال حاضر نام و نشانی از آنان در هیچ یک از کتاب های تاریخ دیده نمی شود و جا دارد برای قدردانی از آنان به روان پاکشان درود بفرستیم و با زنده نگه داشتن هنر آنان از این هنرمندان ناشناخته و ناشناس سپاسگزار ی نمائیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *